top_start
MENU GŁÓWNE
INNE
INFORMACJE
OSP Gilowice
43-227 Gilowice
ul. Korfantego 70
448-75-55
Polecamy!!!
Boże Ciało     

Procesja Bożego Ciała z wiernymi przeszła ulicą Korfantego w Gilowicach. W procesji między czterema ołtarzami uczestniczyli mieszkańcy Gilowic oraz Frydku. W uroczystości brał dział poczet sztandarowy OSP Gilowice, a takze poczet sztandarowy górników.

Ognisko z okazji "Zielonych Świątek"     

28 maja 2007 roku juz po raz kolejny zorganizowano ognisko z okazji "Zielonych Świątek". Mieszkańcy, którzy przybyli także z sąsiednich sołectw mogli posilić się darmową kiełbasą oraz niskoprocentowymi napojami :)
Zabezpieczenie imprezy powierzono oczywiście strażakom naszej jednostki, którzy byli cały czas w dyspozycji bojowej zwarci i gotowi do akcji. Naszczęście dzięki perfekcyjnej organizacji interwencja nie była potrzebna.
Zapraszamy mieszkańców za rok ...

02.04.2006r.

2 kwietnia mija rok od śmierci papieża Jana Paweła II. O 21.37, w godzinie śmierci papieża, bicie dzwonów i wycie syren alarmowych upamiętni to wydarzenie. Wierni modlić się będą o jego rychłą beatyfikację.

19.10.2005r.     
Nie poświęcony pomnik

Plac przy kościele w Gilowicach nosi imię Jana Pawła II. W środę 19 pażdziernika o godz. 17.30 zostanie odsłonięty i poświęcony niewielki pomnik symbolizujący flagę Watykanu, z tablicą pamiątkową dedykowaną "Największemu z rodu Polaków" przez parafian z Gilowic oraz Gminy Miedźna, która przyłączyła się do ufundowania pomnika.
Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w uroczystościach.

Galeria
AFORYZMY
Kalendarz
Copyright © 2005-2019 by OSP Gilowice - All Rights reserved