top_start

Reklamy
NASI W MEDIACH

Gazeta Pszczyńska nr 8, 22 kwietnia 2008

SUSZEC. Pięć jednostek OSP rywalizowało w suszeckiej hali w II Halomych Mistrzostwach OSP Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej. Mistrzostwo zdobyli strażacy-ochotnicyh z Gilowice.

[ czytaj cały artykuł ...]

Mistrzostwa zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie, a drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Suszec. - Chłopcy grali tak, jak jeżdżą do akcji - zawsze można na nich liczyć. Na boisku było widać, że reprezentują bardzo wysoki poziom, choć nie ukrywam, że część z nich gra w dobrej klasy klubach sportowych - mówi Szymon Sekta, prezes powiatowego zarządu OSP.
W mistrzostwach wystartowały najlepsze drużyny wyłonione najpierw w eliminacjach gminnych (z gminy Pszczyna zostaly zakwalifikowane dwie najlepsze drużyny). Zabrakło jednak reprezentantów gminy Goczałkowice, a w dniu zawodów (13 kwietnia) okazało się, że nie dojedzie drużyna z Kobióra (strażacy do rana walczyli z pożarem stodoły).
Fazę grupowąjak burza przeszli strażacy-ochotnicy ze Studzionki, pokonując najpierw Suszec, a później Gilowice. W meczach o wejście do finału Studzionka pokonała 5:2 Pawłowice, a Gilowice 4:3 Pszczynę. W małym finale pszczynianie zaaplikowali pawłowiczanom pięć bramek, tracąc przy tym trzy. W finale padło aż 10 bramek. Mecz był emocjonujący, a gilowiczanie wzięli rewanż za przegraną ze strażakami ze Studzionki w fazie grupowej.
- Wygraliśmy cztery mecze, ale przegraliśmy ten najważniejszy. Gdy Gilowice prowadziły 5:4, graliśmy na całość, niestety minutę przed końcem straciliśmy kolejną bramkę - mówi Łukasz Tetla, naczelnik OSP i kierownik drużyny ze Studzionki. Strażacy ze Studzionki po raz pierwszy wzięli udział w mistrzostwach powiatowych. Uprawniało ich do tego drugie. miejsce podczas lutowych mistrzostw gminy Pszczyna. Wtedy lepsi byli od nich ochotnicy właśnie z Pszczyny.
Najlepszym bramkarzem został Sebastian Kędzior (OSP Pszczyna), a najlepszym zawodnikiem i królem strzelców Stanisław Płonka (OSP Gilowice), który strzelił rywalom w sumie 15 goli. - To chłopcy z drużyny harowali, a ja strzelałem bramki... Dwa razy w tygodniu spotykamy się, by tak dla rekreacji pograć. Ten turniej to świetny pomysł. Dla mnie to przede wszystkim zabawa. Lubię się spotkać z druhami, i którymi widujemy się głównie na szkoleniach - przyznaje Stanisław Płonka.
A okazji do takich spotkań będzie jeszcze kilka. W maju w Miedźnej przy okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, we wrześniu w hali POSiR-u na mistrzostwach MDP w tenisie stołowyll, w listopadzie w Kobiórze na mistrzostwach w skata ...

AFORYZMY