top_start
MENU GŁÓWNE
INNE
INFORMACJE
OSP Gilowice
43-227 Gilowice
ul. Korfantego 70
tel. 448-75-55
Wspieramy!!!

Reklamy
Zebranie sprawozdawcze
Dodano: 2010-03-02
Zebranie sprawozdawcze za 2009 rok odbędzie się 20 marca o godzinie 17.00 w Domu Socjalnym w Gilowicach.
Zapraszamy wszystkich członków OSP Gilowice.
Remont remizy      foto ...
Dodano: 2010-01-24
Zakończył się remont remizy w naszej jednostce. Nowe pomieszczenie jakie otrzymaliśmy do zagospodarowania przeznaczyliśmy na nową remizę, zaś stara remiza jest obecnie szatnią do przebierania się w mundury bojowe. Przed każdą interwencją strażacy niosący pomoc będą mogli szybciej, a co ważniejsze bezpieczniej przygotować się do wyjazdu do akcji bojowej.
Remont został przeprowadzony "własnymi siłami". Co ma o tyle duże znaczenie, że koszty tego remontu zostały zminimalizowane do kosztów materiałów budowlanych. Efekt kilkumiesięcznej pracy można podziwiać w galerii ...
W późniejszym terminie zostanie przeprowadzony remont boksu garażowego.
III Halowy Turniej Piłki Nożnej Policjantów i Strażaków
Dodano: 2010-01-22
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli 9 stycznia w Hali Sportowej w Gilowicach zorganizował kolejny, bo III Halowy Turniej Piłki Nożnej Policjantów i Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.
Na turniej przybyły wszystkie zaproszone jednostki strażaków i policjantów, tj. drużyny z:
 • Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu
 • Komendy Miejskiej Policji w Brzeszczach
 • Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie
 • OSP w Brzeszczach - Borze
 • OSP w Harmężach
 • OSP w Górze
 • OSP w Woli
 • OSP w Miedźnej
 • OSP w Gilowicach
 • Niestety w tym roku naszej drużynie nie udało się powtórzyć sukcesów z lat poprzednich i wygrać turnieju. Zajęliśmy 5 miejsce i dlatego też nie będziemy reprezentować naszej gminy w turnieju powiatowym. Zwyciężyła drużyna Brzeszcze -Bór. Gratulujemy ...
  Nowe pomieszczenia
  Dodano: 2009-11-15
  Miesiąc październik 2009 roku jest ważną datą w dziejach naszej jednostki. Otrzymaliśmy dodatkowe pomieszczenia, które zostaną przemianowane na nową remizę. Jak to zwykle bywa przy przeprowadzkach w pierwszej kolejności potrzebny jest mały remont. Dopiero po zakończeniu remontu komfort w jakich będą przeprowadzane zebrania zarządu zostanie bardzo podwyższony.
  Zyskają także strażacy ratownicy, gdyż wzbogacimy się o większe i bezpieczniejsze pomieszczenie do przebierania w mundury bojowe.
  Obecnie zachęcamy wszystkich strażaków do pomocy przy remoncie ...
  Gminne zawody sportowo -pożarnicze Góra 2009      foto ...
  Dodano: 2009-09-20
  Jednostka OSP Gilowice w tym roku w zawodach sportowo -pożarniczych rywalizację zakończyła na 2 miejscu. Pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Miedźna. Na podium znaleźli się także druhowie z OSP Góra. Niestety strażacy z OSP Wola nie dotarli na turniej. Być może dlatego, że pierwotnie zawody miały odbyć się w Miedźnej. Organizatorzy przenieśli jednak lokalizację do Góry nie informując o tym fakcie nikogo, nawet naczelników zainteresowanych jednostek, co wprowadziło pewne zamieszanie.
  W konkurencji sztafety pożarniczej zwyciężyła jednostka z Miedźnej o sekundę wyprzedzając naszych druhów. Trzecie miejsce zajęła OSP Góra. W ćwiczeniu bojowym w naszym wykonaniu główną rolę odegrała ... motopompa, która nie spisała się dobrze i o odrobieniu sekundowej straty mogliśmy zapomnieć już w trakcie wykonywania tej konkurencji.
  Mimo wszystko zapraszamy do galerii ...
  Gminne zawody sportowo -pożarnicze
  Dodano: 2009-09-16
  Gminne zawody sportowo -pożarnicze w roku bieżącym odbędą się 19 września o godz. 15.00 w Miedźnej. Oczywiście drużyna z naszej jednostki także będzie walczyła o trofeum, które jest przepustką do zawodów powiatowych. Choć przygotowania nie zawsze przebiegają w pełnej gotowości, to walka o zwycięstwo napewno będzie ostra. Trzymajmy zatem kciuki ...
  Targi EDURA 2009      foto ...
  Dodano: 2009-06-27
  W dniach 17-19 czerwca 2009 roku w Kielcach odbyła się Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej EDURA. Była to doskonała okazja do poznania najnowocześniejszego sprzętu pożarniczego, dlatego na tej imprezie nie mogło zabraknąć najbardziej zagorzałych druhów z Gilowic. Można było wymienić się doświadczeniami z innymi strażakami uczesniczącymi w targach, co pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie sprzętu jakim dysponujemy, także przecież nowoczesnego.
  Zapraszamy do galerii ...
  Dzień dziecka 2009      foto ...
  Dodano: 2009-05-24
  23 maja na boisku sportowym we Frydku dzieci z przedszkola oraz młodzież ze szkoły podstawowej im Stanisława Hadyny mogły uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka.
  Nasza jednostka organizowała dla wszystkich konkurencje sportowo -pożarnicze pod hasłem "Dzień Dziecka - Dzień Profilaktyki". Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody.
  Była to też dobra okazja do tego, aby zasiąść za kierownicą samochodu strażackiego oraz poznać sprzęt przeciwpożarowy. Największym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszył się moduł do obsługi syreny alarmowej. Każdy mógł włączyć sobie światła alarmowe oraz syrenę samochodową.
  Szkolenia młodych adeptów      foto ...
  Dodano: 2009-05-10
  Miesiąc maj jest miesiącem intensywnych ćwiczeń w naszej jednostce druhów z najmniejszym doświadczeniem w akcjach bojowych.
  1 maja przy starym korycie Wisły ćwiczone było budowanie stanowiska wodnego przy użyciu wszystkich dostępnych pomp w jednostce oraz zapoznanie się z metodami wypompowywania wody z piwnic i rozlewisk (motopompa M8/8, pompa szlomowa SST80, pompa pływająca Niagara).
  7 maja na boisku sportowym odbyły się ćwiczenia, których celem było ugaszenie pozorowanego pożaru tworzyw sztucznych (opony, plastiki) za pomocą środka pianotwórczego.
  Wszystkie zadania powieżone strażakom zostały wykonane w sposob zadowalający.

  Kolejne ćwiczenia odbędą się w sąsiedniej miejscowości 16 maja. Tematem będzie pozorowany pożar 2 budynków magazynowych.
  Gminny Objazd 2009      foto ...
  Dodano: 2009-05-07
  4 maja, w dniu św. Floriana, wszystkie jednostki straży pożarnej Gminy Miedźna objeżdżały sołectwa naszego regionu. W tym roku zmieniono nieco plan trasy tak aby zakończyć w Woli.
  Zdjęcia dostępne są w dziele galeria.
  Archiwum

  Przejdź do strony:


  <<< poprzednia   -    1  2  3  4  5  6  7  8  9      -   następna >>>

  Galeria
  AFORYZMY
  Kalendarz
  Copyright © 2005-2020 by OSP Gilowice - All Rights reserved