top_start
MENU GŁÓWNE
INNE
INFORMACJE
OSP Gilowice
43-227 Gilowice
ul. Korfantego 70
tel. 448-75-55
Wspieramy!!!

Reklamy
2 Rajd Tyski - MERA      foto ...
Dodano: 2007-11-11
2 Rajd Tyski, który odbył się w tym roku w dniach 9-10 listopada, podobnie jak przed rokiem przebiegał przez sołectwa gminy Miedźna. Co prawda rajdowcy ominęli naszą miejscowość, jednak strażacy OSP Gilowice i tak mieli dużo pracy w związku z zabezpieczeniem rajdu w sąsiednim Frydku.
Pogoda można powiedzieć nie dopisała, gdyż rajd odbywał się w scenerii zimowej i przy padającym śniegu z deszczem. Kibice mogli narzekać na panujące zimno, ale co wytrwalsi dotrwali do końca i dopingowali kierowców. Ci jechali dość ostrożnie i nie tak widowiskowo jak rok temu, jednak ucieszyło to właścicieli posesji sąsiadujących z trasą rajdu, gdyż płoty nadal stoją na swoim miejscu :)
Rajdowców oczywiście zapraszamy za rok ...
Kontrola jednostki przez PSP Pszczyna      foto ...
Dodano: 2007-11-11
9 listopada odbyła się coroczna kontrola naszej jednostki przez Państwową Straż Pożarną z Pszczyny. Kontroli podlegało zarówno stan techniczny sprzętu pożarniczego, jakim dysponuje OSP Gilowice, jak również stan wyszkolenia strażaków.
Jednostka do kontroli została przygotowana przez (niestety) nielicznie udzielających się w tym roku druhów. Jednak kilku zagorzałych strażaków należycie wypucowało strażnicę i cały sprzęt. Dzięki tym działaniom komisja nie dopatrzyła się uchybień.
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze Pszczyna 2007      foto ...
Dodano: 2007-09-23
Udział w V Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych w Pszczynie drużyna OSP Gilowice zakończyła na III miejscu.
Skład sekcji to:
 • Lorek Paweł - Dowódca
 • Wójs Michał - Przodownik roty I
 • Pająk Adam - Pomocnik przodownika roty I
 • Watoła Janusz - Przodownik roty II
 • Watoła Mariusz - Pomocnik przodownika roty II
 • Lukasek Rafał - Rozdzielaczowy
 • Mandla Artur - Łącznik
 • Watoła Krystian - Mechanik
 • Pierwszą konkurencję, czyli sztafetę pożarniczą wykonaliśmy w czasie 63,2 sekundy. Jednak jeden z druhów zbyt szybko chciał ukończyć konkurencję i przewrócił jedną z tyczek, za co ukarano nas 3 punktami karnymi. Podczas tej konkurencji zdarzył się także groźnie wyglądający incydent, w którym nasz zawodnik odniósł kontuzję podczas pokonywania przeszkody jaką jest ściana. Drobny błąd spowodował, że druh ten "zaliczył glebę" w wyniku czego naderwał mięsień czterogłowy nogi. Na szczęście zdołał się pozbierać i przekazać prądownicę.
  Ćwiczenie bojowe wykonaliśmy w czasie 44,4 sek. Podobnie jak na tegorocznych zawodach gminnych motopompa miała zły dzień i nie wiadomo dlaczego zgasła. Mimo tego i tak jest to niezły wynik.
  No cóż ... szczęście i tym razem nam nie dopisało. Do naszych startów na zawodach powiatowych pasuje powiedzenie "grali jak nigdy - przegrali jak zawsze"
  Przygotowania do zawodów powiatowych
  Dodano: 2007-09-12
  Rozpoczęły się przygotowania do zbliżających się powiatowych zawodów sportowo -pożarniczych, które odbędą się 22 września o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Pszczynie.
  Cała drużyna stawiła się na wezwanie dowódcy drużyny. Choć z lekkim oporem ostatecznie przystąpiono do "szlifowania" strażackiego rzemiosła. Miejmy nadzieję, że drużyna przygotuje się na tyle dobrze, by godnie zaprezentować swoje umiejętności w powiecie ...
  Zawody sportowo-pożarnicze Góra 2007      foto ...
  Dodano: 2007-06-23
  Według ustaleń Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP zawody sportowo-pożarnicze grupy seniorów odbyły się 23 czerwca o godzinie 16.00 na boisku sportowym w Górze.
  Zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów druhowie naszej jednostki zajęli 1 miejsce. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Miedźna, zaś trzecia lokata przypadła OSP Góra. Na zawody nie dotarła jednostka OSP Woli.
  Zwycięska drużyna OSP Gilowice to:
 • Lorek Paweł - Dowódca
 • Watoła Mariusz - Przodownik roty I
 • Pająk Adam - Pomocnik przodownika roty I
 • Watoła Janusz - Przodownik roty II
 • Sajdok Przemysław - Pomocnik przodownika roty II
 • Lukasek Rafał - Rozdzielaczowy
 • Mandla Artur - Łącznik
 • Bałuch Adrian - Mechanik
 • Wójs Michał - Zawodnik rezerwowy
 • Jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pomimo tego, że rywale nie byli zbyt wymagający, emocji nie zabrakło. Postarał się o to nasz mechanik, któremu z niewyjaśnionych przyczyn odmówiła posłuszeństwa motopompa. Jednak jego jasność umysłu i szybka reakcja przywróciły do "życia" pompę, która w bardzo krótkim czasie zassała i podała wodę, przez co ukończyliśmy konkurencję bojową.
  Wart podkreślenia jest fakt, że druhowie naszej jednostki uzyskali najlepszy czas zarówno w sztafecie jak i konkurencji bojowej. GRATULUJEMY!!! Oby tak dalej ...
  Po tym sukcesie czekają nas zmagania na szczeblu powiatowym.
  120 lat OSP Brzeszcze
  Dodano: 2007-06-05
  Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach uprzejmie zaprasza na uroczystość 120 lecia OSP Brzeszcze i Nadania Sztandaru Jednostki. Uroczystość odbędzie się w dniu 9 czerwca 2007 r. o godz 13.00.
  Program uroczystości:
  13.00-13.45 -przyjmowanie pododdziałów i gości
  13.45 -wymarsz do kościoła
  14.00 -msza św.
  15.00 -raport, podniesienie flagi, powitanie gości, okolicznościowe przemówienia, nadanie sztandaru, wręczenie odznaczeń
  16.00 -defilada pododdziałów
  16.30 -wspólny posiłek
  17.00-19.00 -koncert, pokazy, występy
  18.00 -festyn plenerowy.
  Obchody Dnia Strażaka w Pszczynie      foto ...
  Dodano: 2007-05-01
  6 maja 2007 roku w Pszczynie odbędzie się uroczystość obchodów "Dnia Strażaka".
  Porządek uroczystości:
  13.30 -przyjazd jednostek OSP -zbiórka na ulicy 3 Maja 10
  13.30-14.00 -przemarsz do kościoła P.W. Wszystkich Świętych
  14.00 -msza święta
  15.00 -ceremonia strażacka, w tym: okolicznościowe wystąpienia; wręczenie odznaczeń i medali
  15.45 -spotkanie w parku przy Muzeum Zamkowym: pokazy sprzętu pożarniczego; wystawa kronik OSP; poczęstunek strażacki.
  Gminny objazd jednostek OSP
  Dodano: 2007-05-01
  4 maja o godz. 19.00 przy remizie OSP Miedźna zgrupowanie jednostek.
  Zainteresowanych druhów prosimy o kontakt z naczelnikiem.
  Msza święta
  Dodano: 2007-05-01
  4 maja o godz. 17.00 w kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gilowicach odbędzie się msza święta w intencji strażaków OSP Gilowice oraz ich rodzin.
  Zapraszamy.
  I Halowe Mistrzostwa OSP Powiatu Pszczyńskiego      foto ...
  Dodano: 2007-04-01
  1 kwietnia w hali sportowej w Suszcu odbyły się I Halowe Mistrzostwa OSP Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej Halowej. Po wygraniu eliminacji gminnych uczestniczyły w nich 5 jednostek OSP naszego powiatu. Jednostki biorące udział w turnieju to: OSP Gilowice, OSP Kobiór, OSP Pawłowice, OSP Pszczyna oraz OSP Suszec. Jednostka z OSP Goczałkowic nie dotarła na zawody. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", przez co rozegranych zostało 10 meczów.
  W pierwszym meczu nasza jednostka po ciekawym i rozgrywanym w szybkim tempie spotkaniu wygrała z OSP Pawłowice 4:2. Drugie spotkanie od samego początku nie układało się naszym druhom. Pierwszy gol dla naszego przeciwnika, OSP Suszec, padł po samobójczym golu jednego z naszych zawodników. Po kilkunastu sekundach padła druga bramka dla rywali, co podłamało zawodników naszej jednostki. Ostatecznie mecz przegraliśmy 4:1. W trzecim meczu OSP Pszczyna także pozbawiła nas złudzeń i ograła nas 4:1. Jednak nasi dzielni strażacy w ostatnim swoim meczu nie dali żadnych szans OSP Kobiór i rozgromili rywala 10 do 2.
  Wyniki turnieju:
 • OSP Kobiór - OSP Pszczyna 2-5
 • OSP Pawłowice - OSP Gilowice 2-4
 • OSP Suszec - OSP Kobiór 3-0
 • OSP Pszczyna - OSP Pawłowice 2-1
 • OSP Gilowice - OSP Suszec 1-4
 • OSP Kobiór - OSP Pawłowice 1-5
 • OSP Pszczyna - OSP Gilowice 4-1
 • OSP Suszec - OSP Pawłowice 3-4
 • OSP Kobiór - OSP Gilowice 2-10
 • OSP Pszczyna - OSP Suszec 3-0

 • Nasza jednostka w klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce. Jednak zasady jakimi kierowano się aby określić tabelę końcową turnieju można nazwać co najmniej "dziwnymi", gdyż trzy drużyny miały identyczną ilość punktów. A w razie wystąpienia takiej sytuacji o kolejności w tabeli decyduje stosunek bramek strzelonych do bramek straconych wszystkich meczów. Nasza jednostka zajęłaby wtedy drugie miejsce. Organizatorzy jednak brali pod uwagę bramki tych drużyn tylko w meczach pomiędzy sobą. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że gospodarzom sprzyjają ściany. Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że nasz najlepszy zawodnik, a zarazem kapitan drużyny Stanisław Płonka, został królem strzelców całego turnieju.
  Tabela turnieju:
  miejsceDrużynapktbramki zdobytebramki stracone
  1OSP Pszczyna12144
  2OSP Suszec6108
  3OSP Pawłowice61210
  4OSP Gilowice61612
  5OSP Kobiór0523
  Archiwum

  Przejdź do strony:


  <<< poprzednia   -    1  2  3  4  5  6  7  8  9      -   następna >>>

  Galeria
  AFORYZMY
  Kalendarz
  Copyright © 2005-2019 by OSP Gilowice - All Rights reserved