top_start
MENU GŁÓWNE
INNE
INFORMACJE
OSP Gilowice
43-227 Gilowice
ul. Korfantego 70
tel. 448-75-55
Wspieramy!!!

Reklamy
I Halowe Mistrzostwa OSP Powiatu Pszczyńskiego      foto ...
Dodano: 2007-04-01
1 kwietnia w hali sportowej w Suszcu odbyły się I Halowe Mistrzostwa OSP Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej Halowej. Po wygraniu eliminacji gminnych uczestniczyły w nich 5 jednostek OSP naszego powiatu. Jednostki biorące udział w turnieju to: OSP Gilowice, OSP Kobiór, OSP Pawłowice, OSP Pszczyna oraz OSP Suszec. Jednostka z OSP Goczałkowic nie dotarła na zawody. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", przez co rozegranych zostało 10 meczów.
W pierwszym meczu nasza jednostka po ciekawym i rozgrywanym w szybkim tempie spotkaniu wygrała z OSP Pawłowice 4:2. Drugie spotkanie od samego początku nie układało się naszym druhom. Pierwszy gol dla naszego przeciwnika, OSP Suszec, padł po samobójczym golu jednego z naszych zawodników. Po kilkunastu sekundach padła druga bramka dla rywali, co podłamało zawodników naszej jednostki. Ostatecznie mecz przegraliśmy 4:1. W trzecim meczu OSP Pszczyna także pozbawiła nas złudzeń i ograła nas 4:1. Jednak nasi dzielni strażacy w ostatnim swoim meczu nie dali żadnych szans OSP Kobiór i rozgromili rywala 10 do 2.
Wyniki turnieju:
 • OSP Kobiór - OSP Pszczyna 2-5
 • OSP Pawłowice - OSP Gilowice 2-4
 • OSP Suszec - OSP Kobiór 3-0
 • OSP Pszczyna - OSP Pawłowice 2-1
 • OSP Gilowice - OSP Suszec 1-4
 • OSP Kobiór - OSP Pawłowice 1-5
 • OSP Pszczyna - OSP Gilowice 4-1
 • OSP Suszec - OSP Pawłowice 3-4
 • OSP Kobiór - OSP Gilowice 2-10
 • OSP Pszczyna - OSP Suszec 3-0

 • Nasza jednostka w klasyfikacji generalnej zajęła 4 miejsce. Jednak zasady jakimi kierowano się aby określić tabelę końcową turnieju można nazwać co najmniej "dziwnymi", gdyż trzy drużyny miały identyczną ilość punktów. A w razie wystąpienia takiej sytuacji o kolejności w tabeli decyduje stosunek bramek strzelonych do bramek straconych wszystkich meczów. Nasza jednostka zajęłaby wtedy drugie miejsce. Organizatorzy jednak brali pod uwagę bramki tych drużyn tylko w meczach pomiędzy sobą. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że gospodarzom sprzyjają ściany. Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że nasz najlepszy zawodnik, a zarazem kapitan drużyny Stanisław Płonka, został królem strzelców całego turnieju.
  Tabela turnieju:
  miejsceDrużynapktbramki zdobytebramki stracone
  1OSP Pszczyna12144
  2OSP Suszec6108
  3OSP Pawłowice61210
  4OSP Gilowice61612
  5OSP Kobiór0523
  Gminne Eliminacje do I Halowych Mistrzostw OSP      foto ...
  Dodano: 2007-03-17
  17 marca 2007 roku odbyły się Gminne Eliminacje do I Halowych Mistrzostw OSP Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej Halowej pod patronatem Starosty Powiatowego i Wójta Gminy Suszec.
  Turniej odbywał się w hali sportowej w Gilowicach na zasadzie "każdy z każdym". Z racji nieobecności drużyny z Miedźnej odbyły się tylko 3 mecze. W pierwszym meczu spotkały się drużyny jednostek Gilowic oraz Woli. Po fantastycznym meczu drużyna gospodarzy wygrała ... 12 do 1.
  W drugim meczu walczyły drużyny Gilowic i Góry. W zaciętym i wyrównanym meczu często dochodziło do sytuacji spornych. Iskrzyło pomiędzy zawodnikami obu drużyn, a także pomiędzy zawodnikami a sędzią spotkania, dlatego mecz był bardzo interesujący i trzymający w napięciu do samego końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem OSP Gilowice 4:1.
  W ostatnim meczu o przysłowiową pietruszkę, drużyny Woli i Góry potrafiły stworzyć ciekawe widowisko. OSP Góra do przerwy prowadziła 6:0. Jednak dzielna drużyna z Woli nie załamała się i w drugiej odsłonie strzeliła 5 bramek i była bliska doprowadzenia do remisu. Końcowy wynik spotkania to 6:5.
  Ostateczny wynik turnieju:
  1. OSP Gilowice
  2. OSP Góra
  3. OSP Wola
  Zwycięzcy turnieju zakwalifikowali się do turnieju powiatowego, który odbędzie się w Suszcu 1 kwietnia o godz. 10.00. Według znawców piłkarskiego rzemiosła nasza jednostka ma duże szanse na wygranie tego turnieju.
  Zapraszamy i zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania naszych dzielnych sportowców na szczeblu powiatowym. Bilety są darmowe :)
  Zebranie sprawozdawcze      foto ...
  Dodano: 2007-03-08
  10 marca 2007 roku o godz. 16.00 w Domu Socjalnym w Gilowicach odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze.
  Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków.
  Na zebranie przybyli następujący gości: Prezez Powiatowego Zarządu OSP Szymon Sekta, mł. brygadier Janusz ÂŻmij, Komendant Gminnego Związku OSP Alojzy Chrostek, Prezes honorowy Alojzy Wasztyl, Skarbnik Gminy Miedźna Anna Gwóźdź. Przybyła także wspaniała pani prezes OSP Wola Anna Noga :)
  Niestety z powodu innych ważnych spotkań nie przybyła zaproszona pani Senator RP Mirosława Nykiel. Pani Senator przesłała jednak na ręce prezesa naszej jednostki list z całkowitym poparciem dla naszych działań oraz chęci pomocy i współpracy.
  Po odczytaniu sprawozdań za rok ubiegły, druhowie naszej jednostki udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi. Oby tak dalej ...
  Wycinka drzew       foto ...
  Dodano: 2007-01-20
  20 stycznia jednostki naszej gminy brały udział w wycince drzew przy ul. Górnośląskiej w Miedźnej (po naszemu w Janygowcu). Drzewa te utrudniały widoczność na niebezpiecznym odcinku drogi. Z polecenia Wójta Gminy Miedźna strażacy podjęli się działań polegających na usunięciu tych drzew.
  Dziękujemy wszystkim druhom, którzy brali udział w akcji.
  Ćwiczenia zgrywające      foto ...
  Dodano: 2006-10-05
  14 października odbędą się ćwiczenia zgrywające jednostki OSP naszej gminy. Celem tych manewrów jest podwyższenie umiejętności strażaków w terenie oraz sprawdzenie wytrzymałości sprzętu w warunkach bojowych.
  Początek symulacji, jaką jest pożar lasu na osiedlu WII w Woli, przewidywany jest na godzinę 13.00. Komendant Gminny po ustaleniach z dowódcami jednostek rozdysponuje sprzęt i strażaków na stanowiska. Nasza jednostka będzie odpowiedzialna za stanowisko wodne. Punktem poboru wody będzie rzeka Pszczyna.
  Druhów chcących uczestniczyć w ćwiczeniach prosimy o zgłoszenie się do zastępcy naczelnika :) Od strażaków wymagana jest znajomość oraz umiejętność obsługi sprzętu pożarniczego jakim dysponuje jednostka :)
  Dożynki Gminne Gilowice 2006      foto ...
  Dodano: 2006-09-05
  10 września na boisku sportowym w Gilowicach odbędą się Dożynki Gminne.

  Program: 13.30 -ustawienie się korowodu dożynkowego przy domu socjalnym w Gilowicach
  13.50 -przemarsz korowodu
  14.00 -msza św. w kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gilowicach
  15.30 -część obrzędowa
 • poświęcenie plonów i wystaw
 • wręczenie chleba dożynkowego Wójtowi Gminy
 • wręczenie wieńca dożynkowego Przewodniczącemu Rady Gminy
 • koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli
 • występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "FRYDKOWIANIE"
 • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na najładniej zagospodarowane otoczenie zagrody gospodarskiej, prywatnej posesji oraz bloku mieszkalnego na terenie Gminy Miedźna
 • 17.00 -występ zespołu "Kwaśnica Tyrolia Band"
  18.00 -występ zespołu "Cover Band"
  19.30 -zabawa taneczna z zespołem "Jawor" z Jaworzynki

  Mieszkańcy sołectwa Gilowice zapraszają społeczność Gminy Miedźna i nie tylko.
  Rozbiórka budynku      foto ...
  Dodano: 2006-07-27
  Dnia 29 lipca strażacy naszej jednostki zostali oddelegowani do prac polegających na rozbiórce niezamieszkałego od dawna budynku mieszczącego się przy domu socjalnym w Gilowicach. W czynie społecznym nieliczni druhowie demontowali kolejne segmenty budynku. Strażacy pełni zapału, a jeden z nich z ponadprzeciętną krzepą, uporali się z uszkodzonym dachem i nadwątlonymi ścianami w kilka godzin.
  Dzięki temu wokół remizy strażackiej pojawi się więcej zieleni przez co teren ten będzie wyglądał estetyczniej.
  1 Rajd Tyski - MERA      foto ...
  Dodano: 2006-07-11
  error
  Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP      foto ...
  Dodano: 2006-07-01
  1 lipca 2006 roku w Miedźnej odbył się Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z udziałem delegatów naszej jednostki. Celem spotkania było wybór Komendanta Gminnego oraz Prezesa ZOSP RP Gminy Miedźna. Po burzliwych obradach i ostrej dyskusji członkowie zjazdu dokonali wyboru. Komendantem Gminnym został dh Alojzy Chrostek, zaś Prezesem ZOSP RP Gminy Miedźna ... wójt Bogdan Taranowski.

  W czasie zjazdu były też miłe chwile, jakimi są wręczenia odznaczeń. W gronie wyróżnionych znalazł się Prezes OSP Gilowice dh ANDRZEJ WATOŁA, który postanowieniem z dnia 5 października 2005 r. został odznaczony SREBRNYM KRZYÂŻEM ZASŁUGI podpisanym przez ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
  Powiatowe obchody "DNIA STRAÂŻAKA" w Kobiórze      foto ...
  Dodano: 2006-05-02
  Wójt Gminy Kobiór, Prezes OSP Kobiór oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie zapraszają do Kobióra druhów OSP Gilowice na Uroczystość Powiatowych Obchodów "DNIA STRAÂŻAKA" które odbędą się 7 maja.

  Program obchodów:
  godz. 14.00 - przyjazd jednostek OSP pod remizę w Kobiórze przy ul. Kobiórskiej 5
  godz. 14.40 - wymarsz do kościoła
  godz. 15.00 - msza św. w kościele parafialnym w Kobiórze
  godz. 16.00 - przemarsz kolumny na Gminny Ośredek Sportowy w Kobiórze
  godz. 16.30 - ceremonia strażacka (wręczenie odznaczeń, przekazanie sztandaru dla jednostki OSP Kobiór)
  godz. 18.00 - koncert orkiertry strażackiej z Woli.
  Archiwum

  Przejdź do strony:


  <<< poprzednia   -    1  2  3  4  5  6  7  8  9      -   następna >>>

  Galeria
  AFORYZMY
  Kalendarz
  Copyright © 2005-2020 by OSP Gilowice - All Rights reserved